День ганьби Верховної ради - Перший Соціальний

День ганьби Верховної ради

0

Верховна Рада провалила голосування за притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від “Опозиційного блоку” Дмитра Колєснікова та зняття недоторканості з народного депутата від “Опозиційного блоку” Олександра Вілкула. 

Таким чином, парламент не підтримав подання генпрокурора Юрія Луценка, який назвав відмову парламенту підтримати зняття депутатської недоторканності з народних депутатів “днем ганьби” Верховної Ради.

Про це генпрокурор написав у Facebook, передає Укрінформ.

“Останні голосування ВР щодо зняття депутатської відповідальності засвідчили: не показувати 155 млн в декларації – можна; підписати розпорядження, яке несе 5 млн збитків держбюджету, – можна; підписати наказ про вивід двох цехів стратегічного об’єкту ВПК з державної власності – можна. Це – день ганьби ВР”, – наголосив Луценко.

8 жовтня Комітет ВР з питань регламенту визнав законним подання Генпрокуратури про притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Вілкула, якого підозрюють у земельних махінаціях. Слідство зібрало докази, що Вілкул сприяв протиправній передачі в оренду ПАТ “Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат” земельних ділянок, які були колективною власністю колгоспу. Слідство вважає, що внаслідок зловживання службовим становищем нардеп Олександр Вілкул завдав збитків держбюджету України на 15 млн грн.

Крім того, 8 жовтня регламентний комітет визнав законним подання ГПУ на Колєснікова. За даними слідства, Колєсніков, перебуваючи на посаді очільника Агентства держмайна, у 2014 році підписав документи, відповідно до яких були відчужені два цехи Науково-дослідного та конструкторсько-технологічного інституту трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади. У результаті це держпідприємство втратило можливість виготовляти ракети “Смерч”, “Ураган” і “Град”.
Loading...Залишити коментар