Ердоган готовий відновити будівництво «Турецького потоку» негайно - Перший Соціальний

Ердоган готовий відновити будівництво «Турецького потоку» негайно

0

putin-i-erdogan

Президент Туреччини Ердоган в інтерв’ю російським ЗМІ оголосив про готовність відновити будівництво газопроводу «Турецький потік».

Зараз для цього немає ніяких перешкод, підкреслив Ердоган.

«Ми готові негайно зробити кроки в напрямку реалізації цього проекту, обговорити його і прийняти рішення», – заявив президент агентству ТАСС.

Найбільше газу Туреччина набуває у РФ, нагадав Ердоган. «За даними на кінець липня 2016 року, обсяг природного газу, імпортованого з Росії, склав 12,5 млрд куб. м. Це показує, наскільки важливим економічним партнером (для Росії. – ред.) в даній сфері є Туреччина », – сказав він.

Сьогодні Ердоган та Путін проведуть зустріч в російському Санкт-Петербурзі.

Нагадаємо, в грудні 2014 року Росія змушена була відмовитися від будівництва газопроводу «Південний потік» в обхід України. В ході візиту до Туреччини президента Володимира Путіна сторони домовилися про новий газопровід, який вирішили назвати «Турецький потік».

За задумом РФ, газопровід повинен пройти через територію Туреччини на кордон з Грецією і далі до австрійського хаба в Баумгартені. Його довжина повинна скласти близько 1,1 тис. км, газопровід складатиметься з чотирьох ниток.

Спочатку будівництво «Турецького потоку» повинно було початися в кінці червня, говорив раніше Новак. Орієнтовна вартість першої нитки «Турецького потоку» оцінюється 3,3 млрд євро. Європейські ЗМІ вже давно почали відзначати, що доля газопроводу знаходиться під питанням через його сумнівну рентабельність.

Проект заморозили остаточно після того як Туреччина збила російський винищувач. Після спроби державного перевороту в Туреччині, президент Ердоган знову пішов на зближення з Путіним і переговори відновили.
Loading...Залишити коментар