Ердоган підписав ратифікацію "Турецького потоку" - Перший Соціальний

Ердоган підписав ратифікацію “Турецького потоку”

0

tureckiy_potok

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган підписав закон про ратифікацію підписаної з Росією угоди щодо будівництва газопроводу “Турецький потік”, проголосований парламентом минулого тижня.

Про це повідомляє агентство Анадолу, посилаючись на офіційне видання турецького уряду Resmi Gazete.

Як йдеться в законі, документ передбачає створення двох гілок газопроводу, потужністю прокачування в 31,5 млрд кубометрів газу. Одна гілка буде протягнута до Туреччини, ще одна – призначена для транспортування газу до Європи.

Нагадаємо, в грудні 2014 року Росія змушена була відмовитися від будівництва газопроводу «Південний потік» в обхід України. В ході візиту до Туреччини президента Володимира Путіна сторони домовилися про новий газопровід, який вирішили назвати «Турецький потік».

За задумом РФ, газопровід повинен пройти через територію Туреччини на кордон з Грецією і далі до австрійського хаба в Баумгартені. Його довжина повинна скласти близько 1,1 тис. км, газопровід складатиметься з чотирьох ниток.

Спочатку будівництво «Турецького потоку» повинно було початися в кінці червня, говорив раніше Новак. Орієнтовна вартість першої нитки «Турецького потоку» оцінюється 3,3 млрд євро. Європейські ЗМІ вже давно почали відзначати, що доля газопроводу знаходиться під питанням через його сумнівну рентабельність.

Проект заморозили остаточно після того як Туреччина збила російський винищувач. Після спроби державного перевороту в Туреччині, президент Ердоган знову пішов на зближення з Путіним і переговори відновили.

А 2 грудня турецький парламент ратифікував відповідний проект.
Loading...Залишити коментар