Газпром збудував вже 50 км "Турецького потоку" - Перший Соціальний

Газпром збудував вже 50 км “Турецького потоку”

0

“Газпром” вже збудував близько 50 км газопроводу “Турецький потік” по дну Чорного моря, повідомив міністр енергетики РФ Олександр Новак.

“Цей проект реалізується повним ходом. На сьогоднішній день близько 50 км підвідного трубопроводу прокладено по дну Чорного моря”, – зазначив міністр.

Він розповів про переговори з турецькою стороною по уточненню останніх моментів реалізації проекту: “Ми сьогодні з нашими колегами обговорили точку виходу і прийняття відповідного повідомлення російської сторони по точці виходу на сухопутну частину Туреччини. Ми домовилися про це. Найближчим часом такі документи будуть отримані”.

“Ми говорили про необхідність узгодження найближчим часом оцінки впливу на навколишнє середовище, турецька сторона обіцяла найближчим часом зробити висновок про цю оцінку. Ми говорили про реалізацію сухопутної частини проекту і прийняття “дорожньої карти”, яка б дозволила вже почати реалізовувати і сухопутну частину”, – додав Новак.

“Проект реалізується завдяки підтримці з боку турецької влади, так і з боку російського керівництва швидкими темпами. Всі необхідні рішення були прийняті і сьогодні компанія “Газпром” активно реалізує цей проект”, – підсумував він.

На початку травня цього року будівництво морської магістралі почалося на мілководді біля російського берега. В кінці червня будівництво вийшла в глибоководну зону Чорного моря. Довжина кожної нитки морський магістралі – понад 900 км. Будівництво першої нитки газопроводу повинно бути завершено в березні 2018 року, а другий – в 2019 році.

Нагадаємо, експерти вважають, що реалізація російських планів щодо будівництва двох гілок “Турецького потоку” призведе до серйозного ослаблення енергетичної безпеки південного флангу НАТО, що включає в себе Італію, Грецію, Болгарію, Румунію та Туреччину.

Нагадаємо, в грудні 2014 року Росія змушена була відмовитися від будівництва газопроводу «Південний потік» в обхід України. В ході візиту до Туреччини президента Володимира Путіна сторони домовилися про новий газопровід, який вирішили назвати «Турецький потік».

За задумом РФ, газопровід повинен пройти через територію Туреччини на кордон з Грецією і далі до австрійського хаба в Баумгартені. Його довжина повинна скласти близько 1,1 тис. км, газопровід складатиметься з чотирьох ниток.

Спочатку будівництво «Турецького потоку» повинно було початися в кінці червня, говорив раніше Новак. Орієнтовна вартість першої нитки «Турецького потоку» оцінюється 3,3 млрд євро. Європейські ЗМІ вже давно почали відзначати, що доля газопроводу знаходиться під питанням через його сумнівну рентабельність.

Проект заморозили остаточно після того як Туреччина збила російський винищувач. Після спроби державного перевороту в Туреччині, президент Ердоган знову пішов на зближення з Путіним і переговори відновили.

А 2 грудня турецький парламент ратифікував відповідний проект.

Як відомо, 7 лютого президент Росії Володимир Путін підписав закон про ратифікацію угоди з Туреччиною.
Loading...Залишити коментар