ІІІ Судовий форум АПУ: яке майбутнє судової системи прогнозують правники - Перший Соціальний

ІІІ Судовий форум АПУ: яке майбутнє судової системи прогнозують правники

0

10309500_863784026994879_8589443125980338000_n

 Асоціація правників України провела ІІІ Судовий форум, який є ключовою платформою для обговорення всіх аспектів судочинства. Форум відзначився рекордною кількістю учасників, присутністю цікавих доповідачів та унікальністю дискусії.

Своїм баченням майбутнього судової системи прийшли поділитися її перші особи: Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, суддя Конституційного Суду України Станіслав Шевчук, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, заступник Голови Вищого спецiалiзованого суду України з розгляду цивільних i кримінальних справ Євген Літвінов. Форум пройшов при підтримці проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», а керівник групи експертів проекту Віргіліюс Валанчюс також долучився до обговорення актуальних питань судової реформи.

З вітальним словом до учасників форуму звернувся заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов. Він наголосив, що судова реформа – є центральною на сьогоднішній день. «Законодавчі зміни – дуже потрібні, але вони мають бути комплексними. На не просто потрібно змінювати окремі норми законів, нам потрібно впроваджувати якісні зміни – підвищувати цінність верховенства права, мінімізувати корупцію, ефективно захищати права громадян», – прокоментував він.

В свою чергу, Президент АПУ Денис Бугай виразив сподівання, що форум став ефективним комунікативним майданчиком для обговорення важливих елементів судової реформи «Вважаю, що ключовим питанням має бути не питання трьох- чи чотирьохланковості системи судів, а питання очищення судової системи і подолання корупції. Зазначене можна досягти, впровадивши реальну незалежність суддів, в комплексі з прозорою, чіткою, зрозумілою системою притягнення до відповідальності», — прокоментував Денис Бугай.
Рекордна кількість учасників заходу свідчить про його актуальність та потребу спільноти в широкому обговоренні. Близько 200 правників, серед яких велика кількість суддів, адвокати, юрисконсульти, представники органів державної влади, прийшли підтримати активну дискусію щодо питань судової практики.

На думку Анни Огренчук, керуючого партнера Юридичної групи LCF, ІІІ Судовий форум вкотре акумулював інтелектуальний потенціал і мудрість провідних правників України. «Характерною рисою цьогорічного Форуму стала, з одного боку, небачена досі демонстрація єдності позицій учасників у прагненні європейського майбутнього, а з другого — полярність точок зору, висловлених учасниками дискусії, що саме і створило цікаве і палке обговорення», – відзначила вона.

Особливу увагу учасників викликало спілкування з суддями, які розповіли про стан судової реформи в кожній з галузей судової влади та надали вичерпні відповіді на гострі питання. Проведення судової реформи дійсно стало головним лейтмотивом форуму, оскільки її обговорення лунало не лише з трибуни, але і за лаштунками протягом всього заходу.

Інтерес до заходу та спектр обговорюваних питань були настільки широкими, що учасник розділились на паралельні сесії, присвячені окремим аспектам судочинства. Забезпечення єдності судової практики, як запорука покращення інвестиційного клімату України, останні тенденції цивільного, господарського та кримінального судочинства і особливості міжнародної практики — всі ці питання були детально проаналізовані в ході Судового форуму.

Асоціація правників України висловлює щиру подяку ексклюзивному генеральному партнерові форуму ЮГ LCF, а також партнерам АО AVERLEX, АО «ЮФ Василь Кісіль і Партнери», ЮК MORIS GROUP та АО «Соколовський та партнери». Особливу подяку за підтримку заходу Асоціація висловлює Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».
Loading...Залишити коментар