Історики Англії під ковпаком спецслужб - Перший Соціальний

Історики Англії під ковпаком спецслужб

0

MI5

Дякуючи недавно розкритим секретним документам, громадськість Великобританіїї дізналась, що шпигунство за власними громадянами через їхні політичні та ідеологічні погляди присутнє не тільки в державах Третього світу.

І це сталось, коли ще не встиг вщухнути скандал з Бобом Робінсоном, так званим поліцейським під прикриттям. Нагадаємо, що, через залицяння до молодої еко-активістки та захисниці прав тварин, поліцейський намагався влитись в протестні екологічні організації. Не маємо точних даних щодо кінця цієї операції, але її наслідком стало те, що Боб покинув дівчину саму з дитиною. Про те, що це була секретна операція Скотланд-Ярду вже не молода активістка дізналась більш ніж через два десятиріччя.

Цього разу в скандалі опинилась Англійська розвідка (МІ5), яка, як виявляється, полюбляє не тільки цікавитись політичними вподобаннями своїх жертв, а й проводить збір інформації про особисте життя громадян. Під ковпаком розвідки у 80-х роках опинились відомі англійські історики, філософи, викладачі Кембріджа та Оксфорда. І все це через підозру в їхній прихильності до комуністичних ідей.

Потрапила у списки неблагонадійних і одна з найвідоміших письменниць другої половини 20-го сторіччя, лауреат Букерівської премії, вже покійна Айріс Мердок.
Loading...Залишити коментар