Не одним Липецьком: бізнес Порошенка в Росії - Перший Соціальний

Не одним Липецьком: бізнес Порошенка в Росії

0


Президент України Петро Порошенко володіє цілою низкою бізнес-активів у Російській Федерації.

Не секрет, що Петро Порошенко володіє крохмальним заводом та зерновою компанією в Липецькій області. Але крім, як вдалось з’ясувати Компромат.leaks, Президент тяжіє і до високого мистецтва. Проте, володіння картинною галерею вивели розслідувачів на більш цікаві деталі російської бізнес-імперії “шоколадного короля”.

На першому поверсі бізнес-центру класу В+ на Саввінській наб., б. 23 в Москві з 2011 року працює Галерея класичної фотографії. Вона спеціалізується на ретро-фото, влаштовує виставки для любителів ч/б кадрів, зустрічей, фуршетів тощо.

Картинні галереї рідко бувають прибутковими. Так є і з Галереєю класичної фотографії. ООО “Савва-галерея” кожний рік отримує маленькі, але збитки – приблизно в 10 тис. рублів (за даними бухзвітності СПАРК). Річний оборот компанії розраховується в таких же мізерних цифрах. Оренду вона явно не платить.

Завжди цікаво знати, хто ж спонсорує творчі особистості. В даному випадку це раптово однокласник Петра Порошенко і заступник директора фабрики “Рошен” Сергій Зайцев. ЗМІ називають його тіньовим власником активів Порошенко.

Приміщення галереї площею близько 1,5 тис. м2 (кадастровий номер 77: 01: 0005006: 5380) належить компанії “Призма”. Вона оформлена на кіпрському офшорі Tamington Limited. Він, у свою чергу, належить до британської Morewig Limited. Сергій Зайцев подається як власник цієї компанії в документах австрійського відділення “Райфайзен банку”.

Виникає запитання: для чого українській еліті маленька галерея ретро-фото в Москві? Ось тут і починається найцікавіше.

Керівник галереї – Самат Гільметдінов. Фотограф. Фотографує російську північ, проводить виставки. Та в той же час він, за даними ЕДРЮО (Єдиний державний реєстр юридичних осіб, – з рос.), є співвласником компанії “Амур-Волга”. В цей холдинг входить підприємство по видобутку будівельного піску “Горловське”, Сейбінське родовище марганцевих руд в Сибірч “Георгіївський рудник”, гірничо-будівельна компанія “КомпактПромСтрой”, компанія по енергозабезпеченню промплощадок “Енергосбертех” і гірночодобувна компанія “Квазар”.

Власник галереї Самат Гімальметдінов

Сам Гільметдінов мало схожий на мастадонта великого бізнесу. Висновок, кому насправді належить весь цей бізнес, напрошується самостійно. 

 
Loading...Залишити коментар