Парламент не хоче змиритись з поразкою "антиабортних" законів - Перший Соціальний

Парламент не хоче змиритись з поразкою “антиабортних” законів

0

chornyj-protest

У першому читанні польський парламент ухвалив законопроект про матеріальне заохочення матерів, котрі, попри вроджену патологію плоду, вирішили зберегти вагітність.

Ця державна програма “За життя” передбачає, що батьки дітей з вродженою інвалідністю або смертельно небезпечною хворобою отримають одноразову виплату в розмірі близько тисячі доларів.

«Ми будемо прагнути того, щоб навіть в разі вкрай важкої вагітності, коли дитина приречена до смерті, сильно деформована, вагітність все одно закінчувалася пологами, щоб дитину можна було хрестити, поховати, дати їй ім’я», – раніше заявив президент Польщі Ярослав Качинський для польських ЗМІ.

Опозиційні народні обранці розкритикували даний законопроект, назвавши його ідеологічно мотивованим, а пропоновану виплату надто малою.

Нагадаємо, на початку жовтня в Польщі пройшли акції протесту проти законодавчих пропозицій про введення повної заборони на аборти, що змусило владу відхилити документ. Законопроект, розроблений громадською організацією Ordo Iuris, передбачав покарання до п’яти років позбавлення волі за спробу жінки штучно перервати вагітність. А також цей документ включав в собі кримінальну відповідальність і для лікаря, котрий зважився б на подібну операцію.

Щорічно в Польщі робиться 150 тисяч абортів і лише близько тисячі жінок проходить процедуру переривання вагітності легально.
Loading...Залишити коментар