Переговори про «Турецький потік» заморозили - Перший Соціальний

Переговори про «Турецький потік» заморозили

0

tureckiy_potok

Туреччина також зазначила взаємну недовіру між сторонами.

Росії та Туреччині не вдалося досягти прогресу в переговорах з «Турецькому потоку» через відсутність у останньої сформованого уряду.

Про це заявив заступник міністра енергетики і природних ресурсів Туреччини Сефа Седик Айтекін, пише «Дзеркало тижня» з посиланням на Hurriyet.

«Переговори з Росією зайшли в глухий кут. Росія визначила переговори щодо знижки на газ між компаніями «Газпром» і Botas як компроміс між країнами. Через невдалі спроби сформувати турецький уряд після червневих виборів переговори між двома країнами були заморожені, а не закінчені», – заявив Айтекін.

Він також зазначив недовіру, яка існує між сторонами.

«Я тут бачу взаємну недовіру. Якби російська сторона прийняла вимогу про знижки, ми були б у значно більш багатообіцяючій ситуації», – сказав чиновник.

В грудні 2014 року Росія змушена була відмовитися від будівництва газопроводу «Південний потік» в обхід України. В ході візиту до Туреччини президента Володимира Путіна сторони домовилися про новий газопровід, який вирішили назвати «Турецький потік».

За задумом РФ, газопровід повинен пройти через територію Туреччини на кордон з Грецією і далі до австрійського хаба в Баумгартені. Його довжина повинна скласти близько 1,1 тис. км, газопровід складатиметься з чотирьох ниток.

Спочатку будівництво «Турецького потоку» повинно було початися в кінці червня, говорив раніше Новак. Орієнтовна вартість першої нитки «Турецького потоку» оцінюється 3,3 млрд євро. Європейські ЗМІ вже давно почали відзначати, що доля газопроводу знаходиться під питанням через його сумнівну рентабельність.




Loading...



Залишити коментар