Про ЛГБТ-людей в українському добровольчому русі - Перший Соціальний

Про ЛГБТ-людей в українському добровольчому русі

0

У 2014 році в українську армію пішло багато добровольців, серед яких були і ЛГБТ-люди. Про це йдеться в матеріалі американського мовника NBC.

«Багато з цих військових добровольців були солдатами-геями і транссексуалами, які ігнорували забобони і переслідування, щоб захистити свою країну від вторгнення», – пише видання.

32-річний військовий медик Євгенія розповіла, що її сексуальна орієнтація стала причиною конфлікту в родині. За її словами, в армії все набагато простіше. «Тут можуть, звичайно, здогадатися, але в основному діє принцип “не питай, не говори”», – пояснила Євгенія, котра пішла служити в 2016 році ..

34-річний волонтер Андрій Чумаков, відкритий гей, розповів, що раніше ЛГБТ-люди побоювалися йти в армію, але ситуація змінилася в 2014 році. «Нам небайдуже, що в нашу країну вторглася інша держава», – додав він.

41-річна жінка-трансгендер Анастасія Полянська, пішла добровольцем в ЗСУ в 2015 році. За її словами, орієнтація і стать військовослужбовців не повинні мати значення, але вона все-таки відчувала незручності. «Я сподіваюся, що скоро все зміниться», – сказала Анастасія.

У статті наголошується, що в Києві та інших великих містах величезна загроза для ЛГБТ-людей виходить від представників праворадикальних угруповань. За словами волонтера Чумакова, в армії ситуація інша.

«Найгірше, що може статися – це легкий жарт від літніх людей, що народилися в СРСР», – розповідає він. Волонтер стверджує, що знає багато прикладів відкритих геїв в українській армії.

Євгенія сподівається, що після закінчення конфлікту воювали за Україну ЛГБТ-люди будуть визнані і відкрито візьмуть участь в марші за права людей.

«Сподіваюся, вони все приїдуть на КиївПрайд в формі з медалями, щоб всі бачили, що на лінії фронту борються ЛГБТ-люди. Хіба ми не герої? Ми віддали наш час, сили, піт і кров, але нас все ще піддають дискримінації та переслідування», – резюмувала вона.
Loading...Залишити коментар