Рева пообіцяв пенсію на рівні третини зарплати для тих, хто має 35 років стажу - Перший Соціальний

Рева пообіцяв пенсію на рівні третини зарплати для тих, хто має 35 років стажу

0

Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що страховий стаж у 35 років, необхідний для отримання пенсії за новим законом, гарантуватиме її розмір 35% від зарплати.

Про це міністр сказав на круглому столі в Інституті Горшеніна.

Він визнав, що в конвенції Міжнародної організації праці передбачено, що пенсія має заміщати 40% від зарплати. Але, як сказав міністр, ця норма була написана німцями ще в 50-ті роки, коли жінки переважно не працювали. На ці 40% повинні були жити не тільки чоловік, а й його дружина. Зараз ситуація інша, і пенсійні внески платять і жінки також, тобто подружня пара отримує, по суті, дві пенсії.

“Тепер по суті. У нас у пенсійній формулі три показники. Показник перший – середня зарплата за три роки до виходу на пенсію. Позиція два – індивідуальний коефіцієнт заробітку, тобто порівнюється кожен місяць, коли ви платили внесок, із середньою зарплатою по Україні і виводиться коефіцієнт. Сума коефіцієнта ділиться на їх кількість – і виходить середній коефіцієнт. І третій показник – коефіцієнт страхового стажу. Якщо ми говоримо, що коефіцієнт дорівнює одиниці за кожен рік, коли ви працювали, то при повному страховому стажі який відсоток ви повинні отримати заміщення? Якщо у нас 35 років – умова для виходу на пенсію в 60 років? 35%. Будь ласка, все у ваших руках, працюйте, платіть внески – і ви за цією формулою отримаєте не менш ніж 35% своєї середньої зарплати”, – заявив міністр.

“А те, що в нас за 15 років хотіли мати 40% коефіцієнта заміщення, то в нас і такий результат, який є. Що працюємо 15 років, а отримуємо, як ті, хто працює 35. Цей перекіс ми виправляємо”, – сказав він.

Крім того, міністр раніше зазначив, які категорії громадян зможуть виходити на пенсію раніше.

За словами міністра, така можливість поширюватиметься на матерів, які народили п’ять дітей або інвалідів з дитинства, – вони матимуть право вийти на пенсію у 50 років; на військових, які були учасниками бойових дій, у них є право вийти на пенсію у 55 років. Люди, які хворіють на гіпофізарний нанізм, тобто є карликами, зможуть вийти на пенсію у 40-45 років, а артисти за наявності вислуги від 20 до 35 років зможуть вийти на пенсію за спеціальним переліком.

Крім того, достроковий вихід на пенсію зберігається для журналістів, у разі поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час виконання службових обов’язків у місцях надзвичайних подій, а також для чорнобильців.
Loading...Залишити коментар