Рік лженаукових статей про гендер та фемінізм - Перший Соціальний

Рік лженаукових статей про гендер та фемінізм

0

Троє вчених з Великобританії і США, Джеймс Ліндсей, Хелен Плакроус і Пітер Богоссян, придумали пранк, щоб розіграти колег-соціологів. Цілий рік вони складали лженаукові статті про фемінізм і гендерну рівність, які потім публікувалися у серйозних наукових журналах.

Про це пише видання Quillette, передають Букви.

Як потім розповіли самі вчені, їхня місія полягала в тому, щоб показати, наскільки легко отримати “абсурдні і морально модні політичні ідеї, опубліковані як серйозні наукові дослідження”.

Так, доктор математичних наук Джеймс Ліндсей, доцент філософії з Портленда Пітер Богоссян і англійський дослідник Хелен Плакроус вирішили довести, що в сучасній соціології існує значний ступінь упередженості при обговоренні таких тем, як толерантність, рівноправ’я, фемінізм тощо.

Варто відзначити, що їх пранк виявився успішним: сім статей пройшли через рецензування і були опубліковані, в тому числі і відредагований уривок з “Майн Кампф” Адольфа Гітлера, опублікований в журналі “Гендерні дослідження” Affilia.

Однією з перших публікацій групи вчених стала стаття в міжнародному журналі про фемінізм Feminist Theory. У ній вони спробували довести, що штучний інтелект небезпечний за своєю природою, тому що його програмують на основі чоловічого імперіалістичного мислення. На думку авторів, білі чоловіки закривають очі на цей факт, так як бояться бути “під каблуком” у жінок.

У ще одній лже-статті, яку опублікував журнал “Gender, Place & Culture”, автори розкрили проблему зґвалтувань, порівнявши чоловіків з собаками і запропонувавши перевиховувати їх за допомогою дресирування.

В іншій статті вчені писали про необхідність примушувати білих студентів слухати лекції на підлозі – як покарання за рабовласництво.

У ще одній роботі говорилося, що крайня ступінь ожиріння, що загрожує здоров’ю, є вільним вибором здорової людини. У четвертій статті автори пропонували вважати мастурбацію, в ході якої людина уявляє собі реальну жінку, актом сексуального насильства по відношенню до неї.

У роботі “Собачий парк” дослідники писали, що торкались геніталій майже 10 тис. собак і цікавилися у їх власників про сексуальну орієнтацію чотириногих улюбленців. У статті під назвою “Груди” вчені серйозно міркували над тим, що ж гетеросексуальним чоловікам подобається в жінках.

Варто відзначити, що після таких експериментів Джеймс, Пітер і Хелен можуть бути назавжди виключені з наукової спільноти, так як колеги навряд чи пробачать такий обман.
Loading...Залишити коментар