Росія і Туреччина можуть знову зблизитись - Перший Соціальний

Росія і Туреччина можуть знову зблизитись

0

picture_364

Стосунки  Росії та Туреччини найближчим часом можуть знову покращитись.

Такі твердження висловлює ряд іноземних ЗМІ, посилаючись на висновки Washington Institute for Near East Policy Анни Борщевської і Іри Вейнер.

На їх думку, успішно придавлений військовий переворот в Туреччині на минулих вихідних дав можливість Ердогану зосередити у своїх руках ще більше влади та встановити автократію, що може його суттєво зблизити з теперішнім президентом Росії Володимиром Путіним. Одним із об’єднавчих факторів буде погіршення стосунків із Заходом.

Хороші стосунки двох країн зіпсував інцидент, котрий трапився в листопаді 2015 року, коли турецькі військові збили російський літак Су-24, котрий порушив повітряний простір Туреччини. Однак, Ердоган вже встиг заявити, що літак тоді збили саме ті, кого тепер звинувачують в організації заколоту.

Тепер, на думку експертів, влада двох країн може домовитись щодо перспектив ситуації в Сирії, а також, можливо, відновити переговори про Південний потік, який раніше закрили.

Нагадаємо, в ніч на 16 липня в Туреччині відбулася спроба військового перевороту, але влада придушила заколот. Затримано близько 6 тисяч осіб, включаючи можновладних офіцерів, чиновників і суддів. У школах і вузах звільняють співробітників, підозрюваних у зв’язках із прихильниками заколоту.

Крім того, в країні ввели надзвичайний стан і заявили про призупинення дії Європейської конвенції з прав людини.

ЄС вже висловив своє занепокоєння такими тенденціями.
Loading...Залишити коментар