Росія і Туреччина відновили переговори стосовно «Турецького потоку» - Перший Соціальний

Росія і Туреччина відновили переговори стосовно «Турецького потоку»

0

tureckiy_potok

Заморожений проект будівництва газопроводу через Туреччину знову на слуху. Турецькі чиновники заявили про відкритість до переговорів і про позитивні політичні рішення стосовно будівництва.

Політичні рішення щодо спільних російсько-турецьких проектів – АЕС “Аккую” і газопроводу “Турецький потік” є, заявив журналістам міністр економіки Туреччини Ніхат Зейбекчи. Імпульс “Турецьким потоку” буде дано на зустрічі глав держав РФ і Туреччини, додав міністр.

“Обговорювали співпрацю в торговельно-економічній та інвестиційній сфері. Сам міністр (економіки Туреччини Ніхат Зейбекчи) підняв питання про “Турецькому потоці”, підтвердив, що Туреччина зацікавлена в ньому. Буде створена робоча група міністерства енергетики Росії і Туреччини, щоб цей проект повернути до реалізації. Яке завдання робочої групи? Планується зустріч двох країн, там всі дати будуть визначені”, – сказав заступник голови правління “Газпрому” Олександр Медведєв.

Нагадаємо, в грудні 2014 року Росія змушена була відмовитися від будівництва газопроводу «Південний потік» в обхід України. В ході візиту до Туреччини президента Володимира Путіна сторони домовилися про новий газопровід, який вирішили назвати «Турецький потік».

За задумом РФ, газопровід повинен пройти через територію Туреччини на кордон з Грецією і далі до австрійського хаба в Баумгартені. Його довжина повинна скласти близько 1,1 тис. км, газопровід складатиметься з чотирьох ниток.

Спочатку будівництво «Турецького потоку» повинно було початися в кінці червня, говорив раніше Новак. Орієнтовна вартість першої нитки «Турецького потоку» оцінюється 3,3 млрд євро. Європейські ЗМІ вже давно почали відзначати, що доля газопроводу знаходиться під питанням через його сумнівну рентабельність.

Проект заморозили остаточно після того як Туреччина збила російський винищувач
Loading...Залишити коментар