Сенцова і Кольченка повертатимуть в судовому порядку - Перший Соціальний

Сенцова і Кольченка повертатимуть в судовому порядку

0

Ukrainian film director Oleg Sentsov (L) and activist Alexander Kolchenko look on from a defendants' cage as they attend a court hearing in Rostov-on-Don, Russia, August 25, 2015. A Russian court on Tuesday sentenced Sentsov to 20 years in a high-security penal colony for "terrorist attacks" in Crimea, the Black Sea peninsula that Moscow annexed from Ukraine in April 2014, RIA news agency said. The military court sentenced the second defendant in the case, Kolchenko, to 10 years in prison. REUTERS/Sergey Pivovarov

Українських політв’язнів Олега Сенцова та Олександра Кольченка повертатимуть в Україну через судові позови, адже Росія вкотре відмовилась передати їх добровільно.

Про це на своїй сторінці у Facebook аявив заступник міністра юстиції з євроінтеграції Сергій Петухов.

“Росія безпідставно відмовилася видати Сенцова та Кольченка. Вважає їх своїми громадянами”, – написав він і продемонстрував відповідь Мінюсту РФ від 9 січня.

 

 

Петухов наголосив, що це “громадянство” Росія примусово нав’язала усім кримчанам одночасно з анексією Криму в 2014 році.

“Обидві ці дії Росії є нікчемним за міжнародним правом”, – зазначив він.

“Ми будемо добиватися повернення наших політв’язнів через міжнародні організації, що мають вплив на Росію, а також у рамках позовів, поданих до Європейського суду з прав людини”, – заявив представник українського Мін’юсту.

Нагадаємо, раніше була оприлюднена відповідь Мін’юсту РФ на прохання України передати Сенцова і Кольченка. У документі вказується, що це не можливо, оскільки Сенцов і Кольченко – російські громадяни.

Раніше, що Міністерство юстиції РФ доручило тюремній службі підготувати документи для передачі Україні чотирьох засуджених у Росії українців — Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка. Двох останніх вже передали Україні.

Ув’язнені заповнили документи для екстрадиції.

Як відомо, російська влада звинуватила Сенцова і Кольченко в створенні осередку забороненого в Росії «Правого сектора», підпалі офісів «Російської громади Криму» і партії «Єдина Росія» в Сімферополі, а також у підготовці вибуху пам’ятника Леніну.

Сенцов і Кольченко звинувачення заперечують, Сенцов на суді розповів, що співробітники ФСБ катували його, щоб вибити потрібні їм свідчення.

Сенцова засудили на 20 років, Кольченка – на 10 років в колонії строгого режиму.

Верховний суд РФ залишив вирок без змін і відмовив у перегляді справи.

Свідчення про те, що Сенцов та Кольченко громадяни України містяться в доповіді російського омбудсмена Елли Памфілової.
Loading...Залишити коментар