Що приносить українцям найбільше радості? - Перший Соціальний

Що приносить українцям найбільше радості?

0

simja

Родина, діти та друзі – ось найбільші радощі в житті українців. Наступні у рейтингу ̶ гроші та подарунки, робота та телевізор, спілкування з природою, музика, домашні справи, подорожі та інтернет.

«Що вам приносить найбільше радості в житті?» Відповіді українців на це питання поставили на п’єдестал сімейні цінності. Серед усіх інших «джерел» радості на першому місці для українців родина (68%), діти (56%) та друзі (44%). Чимало радісних моментів дарують гроші та подарунки (по 25%). Найбільшу радість у житті приносять робота та телевізор 24% опитаних. А 23% найбільше люблять самі робити подарунки. Ще 20% віддають перевагу спілкуванню з природою, 19% ̶ музиці, 18% – люблять поратися по господарству. Подорожі та інтернет у фаворі у 16% опитаних.

Далі рейтинг радощів виглядає таким чином: домашні тварини (15%), книжки та їжа (по 14%), день народження (13%), секс та кіно (12%), шопінг, відпустка/канікули, молитва (церква) (по 11%). Дещо менше любителів співати пісні та займатися спортом (по 9%). Танцям і усамітненню надають перевагу по 6% респондентів, перемогам улюбленої команди і навчанню – по 5%, театру – 4%. «Шкідливі» радості – в кінці переліку: алкоголь (3%) й азартні ігри (2%). Ще 3% не визначилися, а 4% опитаних нічого не приносить радості.

За останні п’ять років українцям більше радості почали приносити родина діти та друзі, подарунки та робота. Далі в рейтингу зростання радісних емоцій: музика та домашні справи, інтернет, шопінг, молитва (церква), театр і книги. А от гроші та перегляд телевізора дедалі менше тішать наших співгромадян.

Цікавий момент: людям, які загалом вважають себе нещасливими чи не дуже щасливими, найбільше радості приносять гроші, перегляд телевізора, порання по господарству, їжа, церква, усамітнення та алкоголь.

Загалом же, більшість опитаних – 71% – вважають себе щасливими, 18% – нещасливими та 11% не визначилися. Показник щастя дещо знизився за останні декілька років, зазначають у дослідженні. Найщасливішими себе вважають молодші респонденти, з вищим рівнем освіти та доходів, які наразі працюють.

Дослідження було проведено соціологічною групою «Рейтинг» у період 1-9 листопада 2014 року.
Loading...Залишити коментар