Спонсор Радикальної партії Ляшка виводить гроші в офшори - Перший Соціальний

Спонсор Радикальної партії Ляшка виводить гроші в офшори

0

rybalka

Родина народного депутата Сергія Рибалки, який фінансує Радикальну Партію Ляшка, задіює офшори, виводячи туди частину коштів.

Про це йдеться в розслідуванні «Схем», дивіться відео «Офшорний Рибалка з Радикальної партії».

Народний депутат Рибалко обраний до Ради за списком Радикальної партії Олега Ляшка. І офіційно називається одним з її спонсорів, пише видання.

У сім’ї Рибалко – великий бізнес. Завод в Дніпрі, що виробляє промислові товари для будинку – серветки, мило, сміттєві пакети, товари для прибирання. А ще такі впізнавані для українців снеки – це і горішки, і сухарики, і насіння.

Корпорація називається «S Group». Голова її наглядової ради – брат народного депутата Дмитро Рибалко.

Снеками в корпорації займається ТОВ «Снек-Експорт», власник якого – батько депутата Віктор Рибалко.

Сам депутат Рибалко до обрання у Верховну Раду офіційно був радником гендиректора з юридичних питань. А в промисловій групі його відкрито називали співзасновником.

Частина доходів корпорація сім’ї Рибалко перераховує на кіпрські фірми. Тому що на них формально оформили фактично всі торгові марки компанії. До цього доклав руку і сам народний депутат.

На сайті Державної служби з інтелектуальної власності будь-хто може подивитися, хто, де і коли реєстрував торгові марки в Україні. Нас зацікавили дві торгові марки, під брендом яких випускають популярну лінійку смаженого насіння – ТМ «СЕМКИ» і ТМ «SEMKI». Заявник – Сергій Рибалко в 2006 році власноруч зареєстрував їх на кіпрську фірму – Lagrion Limited.

«Це означає, що спочатку це фізична особа-заявник на себе подало заявку, а потім передало права на торговельну марку іншій особі, тобто фактично ця особа і буде приймати роялті від інших осіб», – пояснює експерт з інтелектуальної власності Марія Ортинська.

Щонайменше до 2015 року ця кіпрська фірма збирала роялті за використання бренду «СЕМКИ». Більш того – ще близько трьох десятків торгових марок українських снеків завели на цей офшор, а також на кілька інших, споріднених. Це і фісташки «Мачо», «Red pistachio» і чіпси «Картофан».

В цілому ж, наприклад, в 2014 році концерн Рибалок, за даними редакції, відзвітував в податковій, що заплатив не менше 25 млн гривень роялті за користування своїми ж брендами.

У 2015 році суми менше: наприклад, кіпрський власник брендів Lagrion Limited отримав трохи менше мільйона гривень винагороди, але основний звіт фірма не подавала, тому повні суми не полічені.

У минулому році чи не всі бренди компанії перекинуті на новий офшор – Dianatus Management Limited, споріднений з попередніми.

Компанія Dianatus Management Limited зареєстрована в столиці Кіпру Нікосії в бізнес-центрі Тлаіс Тауер в офісі 301. Ця електронна адреса засвітився в базі Офшорлікс як місце масової реєстрації десятків компаній. А єдина власниця і директор компанії – Еліна Крістодолу – «професійний» засновник таких фірм-прокладок. У мережі інтернет легко можна знайти інформацію про неї.

Фірма Lagrion Limited, яка «тримала марку» для Рибалок всі роки до 2015 і акумулювала профіт – теж має всі ознаки секретарської, зареєстрована в тому ж офісі, що і нова «оболонка» Dianatus Management Limited.

Тобто про реальну господарської діяльності в цьому випадку швидше за все мова не йде і це легко простежується.

Це схоже на типову схему: коли компанії виводять гроші в вигляді роялті за кордон на свій же офшор, звітуючи про це в податкову як про здійснені витрати; це автоматично зменшує прибутки компанії, а отже, і платити з них податків до бюджету України треба менше.

У відповіді на письмовий запит Рибалко визнав, що згадані торгові марки йому належали, втім, зараз про їхню долю він не знає.
Loading...Залишити коментар