Суд визнав незаконним підвищення тарифів - Перший Соціальний

Суд визнав незаконним підвищення тарифів

1

taryfy

Тарифи на електроенергію, котрі Нацрегулятор збільшив в лютому 2015 року, визнані судом незаконними.

Про це повідомляє один з позивачів Анатолій Башловка.

Окружний адміністративний суд Києва видав постанову, де визнав незаконним лютневе підвищення тарифів на електроенергію.

Ряд громадських організацій оскаржив підвищення тарифів у травні цього року. І 8 вересня суд визнав постанову НКРЕКП від 26 лютого 2015 № 220 “Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню “незаконним і нечинним з моменту прийняття.

«У суді за допомогою юридичної аргументації ми довели, що на електроенергію тарифи необґрунтовано підвищені. Така ж ситуація з водовідведенням, з водопостачанням, з гарячою водою, газом. На сьогодні ми виграли першу інстанцію – після цього люди будуть мати право подати зустрічні позови до енерговиробників. Ми дали можливість простим українцям повернути переплачені гроші назад. Зробити перерахунок і не платити зайве. Сьогодні це перша ластівка – далі будуть інші ластівки, пов’язані з газом, водовідведенням та водопостачанням, іншими послугами», – сказав Башловка.

Незаконним підвищення тарифів визнане через те, що Комісія з регулювання в лютому 2015 року не мала повноважень підвищувати тариф. На момент прийняття постанови про зміну тарифу виняткові повноваження встановлювати тарифи на електроенергію мала тільки попередниця НКРЕКП – Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ). А такі повноваження були надані НКРЕКП тільки законом від 4 червня 2015 року, який набув чинності 16 липня 2015. Тобто НКРЕКП в лютому не мала повноважень підвищувати ціни на світло.

 

image1.jpg

image2.jpg

image_13.jpg
Loading...1 коментар

  1. шахтер on

    Ну и что ,для Яценюка суд не указ,он сам прокурор и судья .Поэтому и Яценюк поднял судебный сбор для простых людей с 73грн до 487,2грн. Что бы как можно меньше народу могли судиться с властными органами,а он мог творить в стране что захочет.Куля в Лоб его награда от народа и она должна найти своего хозяина.

Залишити коментар