"Турецький потік" в обхід Україні буде - Перший Соціальний

“Турецький потік” в обхід Україні буде

0

putin-erdogan

Вчора президент Росії Володимир Путін та президент Туреччини Реджеп Таїп  Ердоган домовились про будівництво газопроводу “Турецький потік”, який за планами має постачати газ в Європу в обхід Україні.

Про підписання відповідної міжурядової угоди повідомила прес-служба Кремля.

Розмова президентів проходила за зачиненими дверима. З російської сторони в переговорах брали участь міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, помічник президента РФ Юрій Ушаков і міністр енергетики РФ Олександр Новак.

Як повідомляє BBC, виступаючи на спільній з Ердоганом прес-конференції після підписання, Володимир Путін заявив, що договір передбачає знижку на газ для турецьких споживачів.

Раніше голова «Газпрому» Олексій Міллер говорив, що підписана угода передбачає будівництво двох гілок магістрального трубопроводу по дну Чорного моря. «Потужність кожної нитки 15,75 млрд кубометрів газу», – говорив тоді Міллер.

Нагадаємо, в грудні 2014 року Росія змушена була відмовитися від будівництва газопроводу «Південний потік» в обхід України. В ході візиту до Туреччини президента Володимира Путіна сторони домовилися про новий газопровід, який вирішили назвати «Турецький потік».

За задумом РФ, газопровід повинен пройти через територію Туреччини на кордон з Грецією і далі до австрійського хаба в Баумгартені. Його довжина повинна скласти близько 1,1 тис. км, газопровід складатиметься з чотирьох ниток.

Спочатку будівництво «Турецького потоку» повинно було початися в кінці червня, говорив раніше Новак. Орієнтовна вартість першої нитки «Турецького потоку» оцінюється 3,3 млрд євро. Європейські ЗМІ вже давно почали відзначати, що доля газопроводу знаходиться під питанням через його сумнівну рентабельність.

Проект заморозили остаточно після того як Туреччина збила російський винищувач. Після спроби державного перевороту в Туреччині, президент Ердоган знову пішов на зближення з Путіним і переговори відновили.
Loading...Залишити коментар