У Росії голодують четверо українських політв'язнів - Перший Соціальний

У Росії голодують четверо українських політв’язнів

0

Станом на сьогодні четверо незаконно ув’язнених у Російській Федерації українських громадян голодують з різними вимогами. 

За чотири роки, з часу анексії Криму та інтервенції російських військ на територію Донбасу, російські спецслужби продовжують влаштовувати репресії проти проукраїнських й татарських активістів та викрадати громадян України, вивозити в Росію й незаконно судити та ув’язнювати. Зараз таких політв’язнів в РФ нараховується близько 70-ти.

Незважаючи на новітній час, в якому ми живемо, з його суверенними державами та міжнародним правом, Росія продовжує свою нелюдську практику знищення інакодумців і продовжує відсилати своїх опонентів на Далекий Схід на каторгу.

Володимир Балух. 75 днів.

Проукраїнський мешканець Криму, який після 2014 публічно відмовився від російського громадянства та демонстрував свою позицію. Володимир неодноразово вивішував на своєму будинку прапор України та вивісив табличку з написом “вул. Героїв Небесної Сотні, 18”, які окупаційна влада Криму постійно знімала, за що Балух навіть був покараний до адмінарешту. Згодом проти нього сфабрикували справу та у 2017 році засудили до 3 років і 7 місяців колонії загального режиму.

Олег Сєнцов. 20 днів.

Український режисер, незаконно арештований в окупованому Криму разом з іншими учасниками так званої справи “кримських терористів”. Оголосив про безстрокове голодування 14 травня 2018 року з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів, утримуваних в Росії. Засуджений до 20 років покарання у колонії строгого режиму.

Олександр Шумков. 9 днів.

Військовослужбовець ЗС України з Херсонщини, колишній охоронець Дмитра Яроша. У вересні 2017 року був викрадений російськими спецслужбами та незаконно вивезений до Росії. Шумкова звинувачують в участі в екстремістських організаціях. Триває слідство. Олександр голодує на знак солідарності з режисером Олегом Сєнцовим.

Олександр Кольченко. 3 дні.

Розпочав голодування 31 травня 2018 року з єдиною вимогою – звільнити режисера Олега Сєнцова. Засуджений до 10 років позбавлення волі у колонії суворого режиму за звинуваченням у підпалі офісів «Єдиної Росії» і «Російської общини Криму» та підготовці вибуху біля меморіалу Вічного вогню у Сімферополі.
Loading...Залишити коментар