Українці самі винні в тому, що безробітні — експерти з працевлаштування - Перший Соціальний

Українці самі винні в тому, що безробітні — експерти з працевлаштування

0

 До такого висновку прийшли експерти під час «круглого столу» «Розвиток трудового потенціалу як фактор економічного росту України».

Наразі  близько 8% громадян працездатного віку є безробітними. Певна частина з них отримує соціальні виплати і допомогу від держави. А потім, не заробивши трудової пенсії, вони будуть претендувати на соціальну пенсію. Інші мають доходи від нетрудовий діяльності – відсотки по акцій та інших цінних паперів, але також не виробляють конкретного продукту”, – зазначив Василь Костриця, національний координатор Міжнародного бюро праці в Україні.

За словами заступника голови Федерації профспілок України Сергія Кондрука, найбільше вакансій на вітчизняному ринку праці зараз маємо у виробничому секторі. Тому одним з головних завдань є підвищення престижності робочих професій.

 Ще одна проблема – нерентабельність праці. Максимум, на що можна розраховувати за середню зарплату в Україні – задоволення мінімальних потреб. Тому якщо зараз маємо відтік за кордон «мізків» нації, то згодом почнемо втрачати і генофонд.

 А ще фахівці стверджують, що поки не відійдемо від економіки проїдання, доти не зможемо відродити вітчизняний внутрішній ринок товарів і послуг.

 Слід чітко визначити цілі і завдання держави в контексті реалізації цілісної стратегії розвитку національного трудового потенціалу, узгодженої з інвестиційної, промислової, податкової, демографічної, освітньої та соціальною політикою.
Loading...Залишити коментар