Ультраправий марш викликав обурення поляків - Перший Соціальний

Ультраправий марш викликав обурення поляків

0

Днями центром Гданська (Польща) пройшлися представники Національно-радикального табору (Obóz Narodowo-Radykalny).

Про це повідомляє Trojmiasto.pl.

У марші взяли участь близько декількох сотень маніфестантів, всі вони були одягнені в чорне. На марші вигукували націоналістичні гасла як “Знайдемо кий на лівацьку пику”, “Смерть ворогам батьківщини”, “Віра, боротьба, націоналізм, вдар, вдар в капіталізм”.

Марш був присвячений 84-й річниці створення організації, після маршу ультраправі зібралися в залі Гданської судноверфі.

У городян викликали обурення як сама демонстрація, так і те, що місцем для подальших урочистостей вибрали Гданську судноверфь, відому проведенням страйку 1980 року, яку очолив Лех Валенса.

Маршем в своєму Twitter обурився і сам екс-президент Польщі Лех Валенса.

“Поляки боролися за такі “цінності” в грудні 1970 року і в серпні 1980 року в Гданську? Я питаю, коли PIS зробить їх незаконною організацією?” – написав Валенса.

Мітинг виявився несподіваним для міської влади, там пояснили, що в заявці про марш була нечітко зазначена мета заходу і заявку подала стороння людина.

Мер міста випустив спеціальне звернення з цього приводу. За його словами, в заявці йшлося про мітингу, присвяченому “національній незалежності в польському публічному просторі”.

“Якщо ви запитаєте мене, чи знали ми про людей, яких вчора можна було побачити маршируючими на вулицях нашого міста з прапорами ONR – відповідь ні”, – заявив президент міста Павел Адамович.

Він також зазначає, що поліція також не побачила порушень закону в цьому марші, додавши, що це стало результатом дій нинішньої влади в державі, лояльної до таких акцій.

Як відповідь президент Гданська закликав провести 21 квітня альтернативний мітинг.

“У багатьох цей марш викликав жах, але страх не може паралізувати нас, тому запрошую кожного, хто близький до ідеалів демократії, свободи, відкритості, в суботу перед міською радою Головного міста на продемократичну і антифашистську демонстрацію. Давайте покажемо, що Гданськ є колискою свободи , яку ніхто у нас не відбере”, – заявив Адамович.
Loading...Залишити коментар