В 77% обласних рад зросла кількість жінок, - Комітет виборців - Перший Соціальний

В 77% обласних рад зросла кількість жінок, – Комітет виборців

1

znachok

Незважаючи на те, що передбачена законом про місцеві вибори гендерна квота не передбачала жодних зобов’язань, загальна кількість жінок в обласних радах збільшилась.

Такий висновок зробили в Комітеті виборців України.

«Ми проаналізували списки, не зважаючи на те, що гендерна квота була неімперативна, необов’язкова, вона посприяла збільшенню кількості кандидаток. Відповідно депутаток стало більше», – сказала міжнародний секретар КВУ Мілена Горячковська в інтерв’ю «Громадському Радіо».

На її думку, загалом ситуація по Україні покращилась, оскільки зріс загальний відсоток жінок-депутаток.

«Спроби ввести гендерну квоту були в країні давно. Наступним кроком буде впровадження імперативних квот в законодавстві, як про місцеві, так і про парламентські вибори. Але це не може бути останнім кроком: виборча система робить ці кроки не достатніми. Як раніше обиралися члени місцевої ради? Половина по закритому списку, половина від округів. Партія могла поставити жінку кожним третім кандидатом, відповідно, яким не був відсоток партії, представництво жінок було б збалансовано. І таке існує в багатьох країнах. Коли є система відкритих списків  — результати не прогнозовані. Жінці можуть дати невдалий округ.

Нам треба не тільки добитись імперативні квоти, але й розробити нові механізми», – каже Горячковська.
Loading...1 коментар

  1. Громадянин on

    Чомусь всі ці комітети, політологи, соціологи та інші “шістки” будь-якої влади не помічають головного висновку ВСІХ наших виборів – люди (які голосували) висловлювалися і висловлюються ЗА корупціонерів та продовження корупції, бо самі ЗІПСОВАНІ (для прикладу: звичайні лікарі, які “беруть” за все, міліція, суди, прокурори, та ВСІ професії). Або ж всі ці “вибори” – фікція (як приклад “вибори” сина гаранта на Вінниччині – достойна “людина”, що багато “корисного ” зробила для країни!).

Залишити коментар