В Україні патріархальний устрій сильніший, ніж на Кавказі, - Окуєва - Перший Соціальний

В Україні патріархальний устрій сильніший, ніж на Кавказі, – Окуєва

0

amina

Чеченка Аміна Окуєва, яка воює на боці України в зоні АТО, стверджує, що дискримінація жінок по патерналістському типу в Україні сильніша, ніж на Кавказі.

Про це Аміна розповіла в інтерв’ю сайту «Накипело».

На запитання журналістки, чи сприймають її на рівних в зоні АТО, чеченка відповіла: «Для початку хотілося б сказати, що в Україні менталітет патріархального укладу навіть сильніший, ніж на Північному Кавказі. Кажуть: «Яка ж ти тендітна, ти ж дівчина, ми повинні тебе захищати». Таке спочатку майже у всіх присутнє, намагаються захистити від важких і тим більше небезпечних завдань. Але коли чоловіки бачать, що налаштування серйозне, то, як правило, миряться. Головне – твердо показати своє налаштування, і дуже важливо, як дівчина сама себе зарекомендує. Це не тільки фронту стосується, але і побуту, і всіх нежіночих професій.

На жаль, бувають випадки, що дівчата приходять на фронт з романтичних спонукань. Війна, романтика, іноді присутнє бажання знайти собі нареченого. Може бути, нічого в цьому поганого немає, але це шкодить і справі, і репутації всіх інших дівчат на фронті. Тут, мені здається, потрібно зосередитися. І якщо ти прийшов воювати, то треба відповідально виконувати свої завдання. Не можна сказати, що зараз хочеш піти в бій або на якесь небезпечне завдання, а потім відмовитися, наприклад, будуючи якісь захисні споруди, сказати: «Я ж дівчина. Це ви самі робіть».

Перша моя ротація була досить тривалою. Це серпень-вересень 2014 року. Ми стояли під Дебальцеве. Спочатку мене намагалися не брати на бойові завдання. В основному 90% моєї роботи – це були внутрішні наряди, не по кухні, хоча і по кухні іноді бували (сміється), але в основному з охорони і спостереження. При цьому, як я не просила, за 40 днів у мене було всього два бойових виїзди. Потім мені пощастило познайомитися з прекрасною людиною Ісою Мунаєвим. Це чеченський генерал, який приїхав в Україну допомогти. При його житті мені довелося брати участь з ним у бойових виходах, і з його боку не було ніякої дискримінації. І, звичайно, встигла багато чому навчитися у нього, хоча, на жаль, так мало часу нам було відведено. Він сприймав мене, як бійця і ставився гідно. Мені було дуже приємно».

Аміна теж підтвердила, що вважає себе феміністкою.

«Я вважаю, що незалежно від гендерної приналежності, людина повинна мати можливість домогтися чогось у своїй професійній, соціальній сфері в залежності від своїх здібностей, професійних навичок і рис характеру. При цьому не повинно бути ніякої знижки і ніякої дискримінації за гендерною ознакою», – розповіла своє бачення фемінізму чеченка.

Також Аміна Окуєва стверджує, що українські жінки, ще далеко не рівні з чоловіками і не мають достатньо свободи.

«Має бути ще дуже багато боротьби, і в першу чергу зрозуміти і захотіти цього повинні самі жінки. Але не вийде бути акулою бізнесу або провідним хірургом клініки і при цьому ображатися, що тобі не поступилися місцем в громадському транспорті. Я вважаю, що якщо права рівні у всьому, то і обов’язки повинні бути однакові. Як показують нам приклади того, як це відбувається в розвинених європейських країнах, там права і можливості рівні, але при цьому немає якихось таких моментів, чому не поступилися місцем і т. д. Нам потрібно за це боротися, причому по всіх фронтах. Зрозуміло, що не всі дівчата бачать себе в такій ролі. Може, комусь більше імпонує роль хранительки домашнього вогнища, матері, і це нормально, але вони і не борються за рівні права», – констатувала Аміна.
Loading...Залишити коментар