Валерія Гонтарева: Національний банк – не курсоутворюючий інструмент - Перший Соціальний

Валерія Гонтарева: Національний банк – не курсоутворюючий інструмент

0

Про це сьогодні під час круглого столу «Курсова стабільність – реальність чи ілюзія» повідомила Голова Національного банку України Валерія Гонтарева.
За її словами, потрібно припинити бачити Національний банк як курсоутворюючий інструмент, адже Національний банк – це організація, яка відповідає за цінову і фінансову стабільність. «Маємо зрозуміти: якщо наша економіка, за будь-яких причин, перестане працювати, то щоб не очікували від Національного банку – він не зможе стабілізувати ситуацію всієї країни тільки монетарними та адміністративними засобами. Тому що Нацбанк – це регулятор монетарної політики і банківської системи, він не експортер і не імпортер, він не забезпечує країну платіжним балансом та не відповідає за надходження та витрати бюджету», – підкреслила Валерія Гонтарева.

Як зазначила Голова Національного банку, адміністративні обмеження, які сьогодні діють, впроваджені на короткий строк та з виключним бажанням застабілізувати ситуацію на валютному ринку. Це і не добре, і не погано, це просто шлях до стабілізації. Як тільки ситуація буде стабілізована, обмеження будуть зняті.

«Коли я прийшла на цей пост і разом із Президентом ми обговорювали, які реформи необхідні країні, я чітко усвідомлювала які можуть бути протистояння в зв’язку з цим. Я також розуміла – те, що ми задумали, тягне за собою кардинальні зміни процесів в Національному банку. І той «пресинг», який ми маємо сьогодні з усіх боків, це наслідок того, що ми наступили на хвіст банкам, які займаються незаконними операціями з відмивання грошей, неплатоспроможним банкам та олігархічним кланам, які більше не можуть отримувати в Національному банку ресурси, не маючи адекватної капіталізації банків та високоякісних застав. Але такий потік абсолютно безпідставних звинувачень, ми собі навіть уявити не могли», – зауважила Гонтарева.

Під час заходу головний банкір також зазначила, що реальний ВВП нашої країни поки не досяг рівня, на якому він був у 2008 році, тобто країна перебувала в рецесії всі ці 6 років. А також, що Національний банк України очікує зміцнення курсу гривні після стабілізації ситуації на сході країни до 11,70 грн. за дол. США. «Як тільки ми відновимо промисловий потенціал, ми, звісно, зможемо думати не про курс 12,95, а знову будемо думати про продаж за 11,70», – повідомила Гонтарева.

Також стало відомо, що Голова Національного банку України Валерія Гонтарева в середу вилітає до Вашингтона для участі в переговорах з питання співпраці України з Міжнародним валютним фоном. За словами Голови НБУ, протягом візиту вона має намір взяти участь в осінніх щорічних зустрічах МВФ і Світового банку 10-12 жовтня у Вашингтоні, а також зустрітися з главою МВФ Крістін Лагард.
Loading...Залишити коментар