Відкритий доступ до депутатських запитів дав зрозуміти на кого вони працюють - Перший Соціальний

Відкритий доступ до депутатських запитів дав зрозуміти на кого вони працюють

0

deputaty

У Верховній Раді відкрили доступ до депутатських запитів. Тепер можна дізнатися, про що пишуть депутати, наприклад, в правоохоронні органи, і чиї інтереси захищають.

Всі депутатські запити оприлюднили на сайті парламенту після того, як генпрокурор Віктор Шокін продемонстрував відео з депутатом Ігорем Мосійчук, де він озвучує розцінки на депутатські запити для комерційних компаній. Своєму співрозмовнику Мосійчук каже, що такий запит коштує 10-15 тисяч доларів, передає Радіо Свобода.

Депутат від фракції Арсенія Яценюка «Народний фронт» Руслан Лук’янчук за рік роботи в парламенті зробив чотири депутатські запити. Два з них написані на захист інтересів фінансової компанії «Абсолют Фінанс», яка займається обміном валюти на вулицях. При цьому однією з власниць цієї компанії є офіційна помічниця Лук’янчука в парламенті Оксана Бродівська.

Журналіст Грехем Стек дізнався, що компанія, щодо якої писав запити Лук’янчук, володіє близько 80% обмінних пунктів у Києві і багатьма в Україні. Як зазначено в статті у виданні Business New Europe, «зв’язок обмінного бізнесу з партією прем’єр-міністра під час девальвації порушує багато питань, оскільки жодна політична сила не зізнається в прибутковості краху валюти».

Підписався про допомогу компанії «Абсолют фінанс» і ще один депутат з «Народного фронту» Олександр Сочка.

Народний депутат фракції «Опозиційний блок» Костянтин Павлов написав чотири депутатських запити. Три з них – із згадкою про мораторій на підвищення рентних платежів для видобутку залізної руди. Відзначено, що звернення написано за результатами круглого столу «Плата за надра» 15 квітня.

Більшість українських компаній, які брали участь у цьому круглому столі, пов’язані з олігархом Рінатом Ахметовим. Він – власник кількох гірничо-збагачувальних бізнесів, для яких вартість видобутку сировини є ключовим фактором прибутковості бізнесу.

Під мораторієм по рентних платежах підписалися ще двоє депутатів Андрій Гальченко та Дмитро Шпенов, які раніше були помічниками депутата Олександра Вілкула, екс-менеджера в компанії Ріната Ахметова.

Глава парламентського комітету з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко (на фото) написав один із запитів з вимогою надати презентацію компанії «Укртелеком» з бізнес-показниками компанії та іншої комерційної інформацією.

Данченко – власник «Датагруп», яку можна вважати конкурентом на ринку інтернет-зв’язку з «Укртелекомом». Компанія, до того ж, залежить від дозволів «Укртелекому» з доступу до так званої телеком-каналізації, де проходять канали зв’язку.

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко з 11 депутатських запитів п`ять написав по компанії «АТБ». Сергій Рибалка, один з членів фракції Радикальної партії Ляшко, має персональний конфлікт зі співвласником мережі супермаркетів «АТБ». Раніше Рибалка був одружений на дочці цього власника Геннадія Буткевича. Після розлучення між колишніми родичами вибухнула юридична війна.

Народний депутат з групи «Воля Народу» Сергій Лабазюк прислав депутатський запит щодо транспортного сполучення між населеними пунктами Россоша і Хмельницький.

Лабазюк є власником компанії, яка, серед іншого, займається ремонтом автомобільних доріг – в основному у Хмельницькій області. Тільки в цьому році «Аграрна компанія 2004», одним із власників якої є компанія «Вітагрен», де депутат Лабазюк є власником, перемогла у восьми тендерах на будівництво доріг у Хмельницькій області в цілому на суму близько 25 млн гривень. Тобто він цікавиться станом доріг, на ремонті яких сам і заробляє.

Депутатський запит озвучується в залі Ради і вважається вимогою до органів влади надати офіційну відповідь з питань, що належать до їх компетенції. Аналіз запитів показує, що народні обранці використовують цей інструмент для власних інтересів, інтересів найближчого оточення і навіть у родинних конфліктах.
Loading...Залишити коментар