Війна за тисячі тон цукру продовжується - Перший Соціальний

Війна за тисячі тон цукру продовжується

0

cukor

Тисячі тон цукру Аграрного фонду на майже 500 млн. гривень потребують державної охорони, адже наразі робляться численні спроби незаконного силового захоплення сировини з боку його екс-керівництва.

Про це заявив народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Максим Поляков під час брифінгу у Верховній Раді, повідомляє прес-служба Міжфракційного депутатського об’єднання «ДЕПУТАТСЬКИЙ КОНТРОЛЬ»

«Минулої п’ятниці «Депутатський контроль» уже завадив протиправному силовому захопленню 43 тисяч тон державного цукру, що знаходиться на складах «Вереса» у Черкасах. Проте наголошую: проблему вдалося розв’язати тимчасово, без арешту сировини та розслідування справи такі інциденти повторюватимуться. Адже на кону – немаленька сума: вартість усієї партії цукру складає близько 450 млн. гривень», – наголосив Максим Поляков.

За інформацією парламентаря, 11 листопада до складів вже під’їжджали 80 представників «Правого сектора» та 10 вантажівок, які заявили, що представляють інтереси підприємства «ОФІР». «Координував» їх, за наявними даними, колишній секретар Федерації профспілок Ігор Ігнатов, що вже був фігурантом кримінальних справ по розкраданню цукру Аграрного фонду.

А вже за тиждень – 19 листопада – нове рейдерство. Цього разу «Компанія із управління активами «Система плюс», яка займалася зберіганням цукру на орендованих через фірму «Еверез веб солюшнз» складах «Вереса», підігнала туди 6 вантажівок для його незаконного вивезення. «Натхненником» такої рейдерської акції, судячи з усього, став екс-керівник Аграрного фонду Олександр Кірюк та такий собі Ярослав Бера – екс-представник керівництва «Радикал банка» «сім’ї».

«Вважаємо, що такі дії не могли б чинитися без сприяння службових осіб із числа місцевих правоохоронців. Є також підозра, що до цього причетні і представники Черкаського та Броварського райуправління юстиції», – зазначає Максим Поляков.

Нагадаємо, у 2011 році Аграрним фондом було продано 46 тис. тон ТОВ «Ольга». Підприємство, не сплативши усієї суми за контрактом, взяло кредит в «Актив банку» на 15,5 млн доларів під заставу цукру, що йому не належав.

Товариство кредит не повернуло, тому банк через суд відібрав державну сировину. Після цього правонаступниками цих прав банку оголошувалась низка підприємств. Остання подія – 26 червня цього року ТОВ «КУА Систем Плюс» прийняла майже 30 тисяч тон цукру на власне зберігання. Воно ж й намагалося минулого тижня «по тихому» реалізувати його третім особам.

Представники «Депутатського контролю» відзначили також, що паралельно із розслідуванням даної справи, необхідно також розібратися із фактами інших численних правопорушень екс-керівника Аграрного фонду.

Як стало їм відомо, за час свого перебування на посаді Олександр Кірюк незаконно заволодів майном фонду на 2 млрд. гривень. Згадані кошти були переведені за 32 договорами в «Брокбізнесбанк», 80 активів якого належали С.Курченку.

Парламентарі вже направили відповідні матеріали до правоохоронних органів та прокуратури.

«Закликаємо правоохоронні органи та прокуратуру негайно перевірити всю наявну інформацію, вжити заходів щодо запобіганню «зникненню» дороговартісного державного цукру і притягнути винних в рейдерських діях та їх сприянню до відповідальності», – резюмував Максим Поляков.
Loading...Залишити коментар