ЄС може ввести санкції проти Угорщини - Перший Соціальний

ЄС може ввести санкції проти Угорщини

0

Доповідач комітету Європейського парламенту закликав депутатів підтримати початок процесу проти Угорщини, який може привести до введення санкцій, в тому числі, тимчасової втрати права голосу в Раді ЄС.

Про це повідомляє прес-служба Європарламенту.

Так, члени комітету обговорили ситуацію в сфері демократії, верховенства права і основних прав в Угорщині.

Доповідач з цього питання Джудіт Саргентіні представила проект пропозиції комітету, в якому закликала Раду ЄС визначити, чи існує чіткий ризик серйозного порушення Угорщиною цінностей, на яких заснований ЄС. Саргентіні зазначила, що “угорський народ більше не може розраховувати на основні права, які ми вважаємо цілком очевидними на решті території Європи”.

“В Європі ми беремо на себе зобов’язання поважати людську гідність, свободу, демократію, рівноправності, верховенство права і права людини. На жаль, угорці не можуть бути впевнені, що їх уряд буде чесним і рівним. Я не можу запропонувати ніякого іншого висновку, ніж закликати до активації статті 7. Ми повинні заступитися за угорський народ, права якого були підірвані”, – заявила вона.

Комітет буде голосувати за відповідний проект пропозиції в червні. Після цього звіт буде поставлений на голосування в парламенті у вересні.

Для затвердження документу повинні підтримати дві третини тих, хто голосував і абсолютна більшість депутатів, тобто, не менше 376 голосів.
Loading...Залишити коментар