ЄСПЛ визнав Україну винною в арешті Ганни Сінькової - Перший Соціальний

ЄСПЛ визнав Україну винною в арешті Ганни Сінькової

0

Європейський суд з прав людини визнав Україну винною в арешті Ганни Сінькової, проте не оскаржив рішення українських судів про визнання її злочинницею за осквернення могили Невідомого солдата.

Про це сказано в рішенні ЄСПЛ, передає Європейська правда.

Суд у своєму рішенні відхилив скаргу Сінькової за ключовими пунктами. Зокрема, ЄСПЛ не побачив достатніх аргументів на користь того, що справа має ознаки політичного переслідування. Однак, відзначено, що засудження за наругу над похованням не можна вважати обмеженням свободи слова.

«Суд не може погодитися з твердженням заявниці про те, що її поведінка на меморіалі не є зневажливим по відношенню до тих, в честь кого цей пам’ятник був встановлений», – сказано в рішенні.

Також суд зазначив, що «вічний вогонь» – це не «просто газ», як на тому наполягала заявниця. Крім того, ЄСПЛ не побачив порушень у первісному арешт дівчини. У той же час той факт, що її тримали в СІЗО майже місяць після того, як термін арешту закінчився став достатнім приводом, щоб стверджувати про порушення Україною Європейської конвенції з прав людини.
Loading...Залишити коментар