З часів незалежності найбільше постраждало місто Лева - Перший Соціальний

З часів незалежності найбільше постраждало місто Лева

0

Skop

За роки незалежності Львів «знищили» чи не найбільше за всю його історію, – так вважає відомий львівський художник Лев Скоп, говорячи про архітектурні пам’ятки та мистецькі цінності.

«Це – болюча тема. Що більше ви будете знати і розуміти мистецтво, то більше розумітимете трагедію Львова», – розповідає художник сайту tvoemisto.tv.

Скоп запевняє, що бізнес не цікавить збереження архітектури та мистецтва і його споконвічне гоніння за прибутком робить свою чорну справу. «Всі будинки колись у Львові мали розписи на стінах. Та зараз – тільки там якийсь кабак (заклад харчування, – ред.) роблять чи щось інше – одразу усе збивають аж до кладочки. Хто ж буде платити шалені гроші за реставрацію?! Інтер’єри викидають, ламають. Це дуже боляче, але так – по всій Європі. Нема в нас ще тої культури розуміння збереження».

Лев Скоп – український мистецтвознавець, художник-реставратор, іконописець, викладач Львівської академії мистецтв (до 2013), учасник Євромайдану, поет, музикант (учасник музичного гурту «Чорна Дебра»), учасник творчого об‘єднання «Кактус», провідний працівник музею «Дрогобиччина»; багаторічний дослідник дрогобицької дерев’яної церкви Св. Юра. Мешкає у Дрогобичі, працює художником-реставратором у відділі дерев’яної архітектури музею «Дрогобиччина».
Loading...Залишити коментар