За хвилину від поганих умов праці помирає п'ятеро робітників - Перший Соціальний

За хвилину від поганих умов праці помирає п’ятеро робітників

0

У 2017 році більше 2,5 мільйона людей загинули в результаті травм і хвороб, отриманих на робочому місці, і ще більше таких випадків залишилися незафіксованими.

Про цей йдеться у заяві міжнародної конфедерації профспілок (ITUC), пише КВПУ.

“У всьому світі погані умови праці вбивають трудівника кожні 11 секунд. Всіх цих смертей можна було уникнути, але їх кількість зростає. Профспілки та ефективно діючі закони є життєво важливим захистом для трудівників. А в ситуації послаблення трудового законодавства та підриву прав трудівників на об’єднання в усіх регіонах світу, не дивно, що кількість смертей така висока. Тому глобальні профспілки запускають посилену і безперервну кампанію з вимогами безпеки, справедливості та прозорості”, – заявила Генеральний секретар МКП Шаран Барроу.

У цьому році профспілки також концентруються на проблемі такого професійного захворювання, як рак, на який припадає велика частка смертей від професійних захворювань щорічно – 2,4 мільйона випадків. Більше 10% онкологічних захворювань – це результат дії небезпечних факторів на робочому місці.

“Рак, викликаний робочим середовищем, є основною вбивцею, а там, де трудівникам не дозволяють організовуватися у профспілки, а уряди не справляються з ефективним регулюванням і забезпеченням виконання законодавства, ризики цього захворювання стрімко зростають. Є багато прикладів, як , наприклад, виробництва Samsung в Кореї, де використовується поняття «комерційна таємниця», щоб приховати токсичність хімічних речовин, з якими працюють трудівники на виробничих лініях”, – зазначила Шаран Барроу.

Профспілковий рух також закликає до визнання охорони праці та промислової безпеки як одних з основоположних принципів та прав на робочому місці Міжнародної організації праці, нарівні з існуючими фундаментальними стандартами щодо примусової праці, дитячої праці, дискримінації на робочому місці, свободи об’єднання та права на колективні переговори.
Loading...Залишити коментар