За рік Аваков роздав невідомим цивільним майже 200 вогнепалів - Перший Соціальний

За рік Аваков роздав невідомим цивільним майже 200 вогнепалів

0

У 2018 році міністр внутрішніх справ Арсен Аваков своїми наказами нагородив 588 осіб відомчою відзнакою “Вогнепальна зброя”.

Про це йдеться у відповіді МВС на запит Українських Новин, повідомляє Зброя.

При цьому, згідно з документом, лише 389 нагороджених є військовослужбовцями, поліцейськими і співробітниками МВС.

Ким є ще 199 осіб, які не належать ні до військовослужбовців, ні до співробітників МВС, у відповіді не уточнюється.

“У Міністерства внутрішніх справ України відсутні правові підстави для надання списку нагороджених осіб”, – йдеться у відповіді.

Скан відповіді МВССкан відповіді МВС

Як повідомлялося раніше, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков підтвердив, що за 2014-2017 роки вручив 2,2 тис. одиниць нагородної вогнепальної зброї. За підрахунками ЗМІ, близько 50% нагородної зброї отримали цивільні особи – політики, бізнесмени та інші особи, часто – в якості подарунків до днів народження.

Були зафіксовані випадки, коли під виглядом пістолетів Аваков вручав як нагородну зброю штурмові гвинтівки і кулемети.

У 2017 році з’ясувалося, що для отримання права роздачі нагородної зброї цивільним Аваков вимазав з документів норми базового для МВС Закону. Тоді ж Печерський районний суд Києва зобов’язав Генеральну прокуратуру зареєструвати кримінальне провадження за фактами порушень міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим законодавства при врученні нагородної вогнепальної зброї на підставі заяви Українських Новин.

Протягом 2015-2016 років Українські Новини намагаються через суд домогтися опублікування переліку нагороджених іменною зброєю осіб в 2014-2015 роках.  Агентство виграло суди в першій, апеляційній та касаційній інстанціях, але МВС так і не виконало рішення суду належним чином.

У жовтні 2017 року програвши всі можливі судові інстанції  Міністерство внутрішніх справ України заявило, що вже не може надавати дані про кількість одиниць нагородної вогнепальної зброї, яка постійно вручається міністром Арсеном Аваковим військовослужбовцям і цивільним особам, оскільки облік подібних нагороджень більше не ведеться.
Loading...Залишити коментар