Жінки в костюмах з серіалу борються за право вибору в Техасі - Перший Соціальний

Жінки в костюмах з серіалу борються за право вибору в Техасі

0

Днями активістки руху за право вибору влаштували пікет в Капітолії штату Техас. Жінки в костюмах з серіалу «Розповідь служниці» виступали проти недавніх законопроектів, що обмежують репродуктивне право в штаті.

Двадцятеро жінок в червоних накидках і білих чепцях вишикувалися півколом в залі під куполом Капітолія – будівлі в столиці штату Остіні, де засідає місцевий парламент і знаходиться офіс губернатора. Кожна з них тримала плакат з описом законодавчої ініціативи, яка обмежує право жінки на аборт, – і дату, коли вона ставала законом. Відлік на плакатах починався з 1977 року, коли аборти були виключені з федеральної програми медичної допомоги «Медікейд». Після цього жінки, у яких не було грошей на якісну послугу, були змушені вдаватися до більш дешевих варіантів. Однією з перших жертв ініціативи стала 27-річна мати-одиначка Роза Хіменес: вона померла від непрофесійно виконаного аборту в тому ж році. Останній плакат був такий: «У 2017 році було внесено 30 поправок, які обмежують право на аборт».

Акцію провели учасниці руху NAPAL, що виступає за репродуктивне право жінок; в русі перебуває більше мільйона активісток і активістів.

Учасниці акції постали в образі служниць з серіалу «Розповідь служниці» – екранізації однойменного антиутопічного роману Маргарет Етвуд, опублікованого в 1985 році. За сюжетом в Америці недалекого майбутнього трапилась демографічна криза: більшість жінок втратила можливість народжувати, а до влади прийшли релігійні фундаменталісти. Жінок, здатних зачати і виносити дитину, перетворили в служниць і свого роду інкубатор для привілейованих сімей. Активістки NAPAL вважають, що ця історія добре римується з тим, що зараз відбувається в американській політиці.

Як розповіла одна з організаторок акції, «Служниці – це дуже яскравий візуальний образ. Саме їх присутність в Капітолії говорить про те, що серіал стає реальністю – у вигляді законодавства проти абортів, яке відбирає у нас права і свободи».

Це вже не перша подібна акція, проведена організацією. Кампанія почалася два місяці тому: 20 березня активістки в костюмах служниць прийшли на засідання техаського сенату зі схожими плакатами.
Loading...Залишити коментар