Париж палає: на вулиці вийшли жовті жилети (ФОТО) - Перший Соціальний

Париж палає: на вулиці вийшли жовті жилети (ФОТО)

0

У Парижі тривають зіткнення «жовтих жилетів» з правоохоронцями. За повідомленнями в соціальних мережах, центр міста перетворився на «поле бою».

З площі Летуаль, де відбувалися основні заворушення, натовп перемістився до Тріумфальної арки, попутно захопивши фондову біржу і влаштувавши там пожежу.

До вечора на Єлисейських полях зібралося близько 70 тисяч осіб. Протестуючі атакували поліцейських камінням, які видовбували з мерії, «коктейлями Молотова», піротехнікою. У хід пішли навіть квіткові горщики, зірвані з вуличних ліхтарів.

Правоохоронці в боргу не залишалися і поливали натовп з водометів, труїли сльозогінним газом, а також стріляли травматичними кулями і кидали травматичні гранати (начинені гумовими кульками).

Припарковані біля будинків автомобілі добропорядних парижан теж пішли в справу. Поліцейські перевертали їх і використовували як укриття, протестуючі – підпалювали і котили в сторону спецназу.

Найбільше, звичайно, дісталося біржі. Однак один із символів Парижа – Тріумфальна арка – теж сильно постраждала.

Некеровані протестувальники зруйнували статуї всередині арки, розмалювали стіни написами «Макрона у відставку», «Жовті жилети святкують тріумф» і іншими граффіті, а також зруйнували декоративне обрамлення монумента.

Повідомляється про розбиті вітрини магазинів, безліч спалених по місту автомобілів і розбитих банкоматах.

Як видно з кадрів, за ніч Париж дійсно став нагадувати поле бою – всюди згарища, дим і розруха, стіни будинків почорніли від кіптяви, на мостових – тліючі остови автомобілів.

На даний момент, як повідомляють французькі ЗМІ, в зіткненнях постраждало 133 людини (23 з них – поліцейські). Затримано більше 400 протестуючих.

«Ми повинні думати про заходи, які можемо зробити, щоб запобігти такому серйозний прояву насильства на вулиці», – заявив голова уряду Бенжамен Гриво.

Відзначається, що по всій країні «жовті жилети» до сих пір блокують траси, вимагають відставки Макрона і зниження цін на паливо.
Loading...Залишити коментар